Окончателното ръководство за лозаризма

Окончателното ръководство за лозаризма

Окончателното ръководство за лозаризма

Blog Article



Институто е вклучен во меѓународни и домашни проектни активности.

Очаква се тези климатични аномалии да имат много сериозно негативно въздействие върху земеделието и природните ресурси, изразяващо се основно в намаляване на добивите и продуктивността от различните култури в това число и на лозята.

Кореновата система се покрива с влажен, чист, речен пясък, който периодично трябва да се навлажнява. Ако не се разполага с пясък е възможно корените да се покрият и с влажна почва.

Преди засаждането, корените на лозите се накисват във вода един-два дни, за да се освежат. Това мероприятие е задължително, когато засаждането се извършва през пролетта.

Моля, подобрете статията или изяснете спора на беседата ѝ.

Освен това влошава физическата структура на почвата и намалява качеството на гроздето, като намалява количеството на захари.

Преди цъфтеж и до разпукване на цветните пъпки е необходимо подхранване със суперфосфат

Факултетот со последната акредитација на студиските програми изврши ревизија, усогласување и модернизирање на наставните програми согласно потребите на стопанството, а со единствена цел: стекнување соодветни компетенции на студентите на ФЗНХ.

Голем придонес во развојот на лозарството во нашата земја даваат и формираните научни установи, меѓу кои значајна улога и долга традиција има Факултетот за земјоделски науки и храна-Скопје, во состав на Универзитетот „Св. Кирил и Методиј“ во Скопје, кој формира стручни кадри од областа на лозарството и винарството.

Комитетът по наблюдение одобри второ изменение на Стратегическия план

Според нея в близко бъдеще основният проблем ще бъде достъпът до вода, без която не може да се отглежда грозде.

Ароматът на червените вина съчетава черни и червени горски плодове, сливи, подправки, ванилия и ядки. Вкусът се характеризира с меки танини, балансиран, сочен, с плодова свежест.

Позначајни промени на сортиментот се случуваат за време на Отоманската Империја, кога акцент се става на производството на трпезно грозје. лозарство Од позначајните трпезни сорти во овој период се: чауш, црвен и црн валандовски дренок, бело зимско, кончанка и др.

Лозарството в България – състояние, перспективи и фитосанитарни проблеми

Report this page